نحوه صادرات سیب و نکاتی که باید در این باره بدانید

صادرات سیب

سیب یکی از کالاهای اصلی صادراتی ایران در صنعت میوه جات می باشد. در این مفاله قصد داریم با صادرات سیب درختی و نکات آن آشنا شویم. سیب یکی از محصولات شهرهای دماوند، ارومیه، سمیرم، میانه و مراغه است. صادرات این میوه از ایران به اکثر همسایگان این کشور صورت می پذیرد. سیب درختی انواع مختلفی دارد و در مناطق مختلف دنیا رشد می کند. از جمله انوع آن می توان به سیب وحشی و سیب درختی های درشت و پرورش یافته اشاره کرد.

سیب درختی به کدام کشورهای همسایه ایران صادر می شود؟

صادرات سیب ایران به کشورهای عراق، هند، روسیه، عمان، قطر، مصر و پاکستان رونق دارد. سیب های ایران از نظر کیفیت به سیب های درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم می شود. سیب درجه یک صادراتی یکی از بهترین کالاهای تجاری ایران به حساب می آید. یکی از اصلی ترین خریدار های سیب ایرانی کشور عمان است. صادرات به عمان با استفاده از بندر جاسک در کمتر از 14 ساعت و از طریق مسیر زمینی و یا هوایی انجام می شود و سودآوری مناسبی برای تجار دارد. از جمله کشورهای وارد کننده اصلی سیب نیز می توان به آلمان، انگلستان، روسیه، هند و مکزیک اشاره کرد.

🔵 صادرات گچ به عمان

نحوه صادرات سیب

صادرات سیب به مقدار زیاد و فاقد بسته بندی ، (اصطلاحا ارسال سیب به صورت فله ای) نیز می تواند سودآور باشد. اما صادرات سیب با بسته بندی مناسب، به کشور مقصد سوداور تر است. صادرات سیب به کشور مقصد باید در سریع ترین زمان ممکن برای حفظ کیفیت آن انجام شود. بسته بندی استاندارد محصول باید به گونه ای باشد که ظاهر آن در حمل و نقل آسیب نشود. قیمت گذاری این محصول نیز در بازار مقصد از اهمیت بالایی برخوردار است. جدا کردن سیب های لکه دار و یا سیب هایی که از ظاهر نامناسبی به نسبت بقیه برخوردارند نیز در کیفیت نهایی محصول تاثیرگذار است.

🔵 صادرات صنایع غذایی به اروپا

کشورهای تولید کننده سیب در جهان

کشورهای چین، آمریکا، ایران، ترکیه، لهستان، هلند، ژاپن و صربستان جز کشورهای تولید کننده سیب به حساب می آیند. البته جغرافیای مورد نیاز برای تولید این محصول موجب رویش درخت های آن در نقاط مختلف جهان شده و تولید این میوه انحصارا در کشور های نام برده شده نیست.

سیب در اکثر کشورهای دنیا شناخته شده است و از محبوبیت زیادی برخوردار است. بازاریابی این محصول آسان است و در صورت رعایت نکات مهم صادرات، تقاضاهای لازم برای خرید این میوه وجود دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.