لیست کالاهای صادرات به افغانستان

صادرات به افغانستان

افغانستان یکی از کشورهایی است که درحال تجارت با ایران است. به دلیل همسایگی این کشور با ایران، حمل و نقل کالا به این کشور ارزان تر از صادرات کالا به سایر نقاط جهان است. با آنکه شاید با شنیدن نام این کشور به یاد جنگ های پی در پی داخلی بیفتید، اما صادرات ایران به افغانستان در این سال ها تداوم داشته است. در این مقاله قصد داریم به لیست کالاهای صادراتی افغانستان و نکاتی که باید در این باره بدانید، اشاره کنیم.

لیست کالاهای صادراتی به افغانستان

کالاهای صادراتی ایران برای ارسال به افغانستان عموما شامل چه کالاهایی می شود؟

  • انواع فرش
  • سنگ ساختمان و مواد مصالح ساختمانی
  • مواد غذایی نطیر آرد، برنج، چای و مرکبات
  • وسایل الکترونیکی
  • غلات

همانطور که در بالا مشاهده کردید، لیست کالاهای صادراتی به این کشور از تنوع بالایی برخوردار است. از جمله دلایل آن نیز می توان به نزدیک بودن فرهنگ و زبان دو کشور اشاره نمود. واردات کالاهای غیر نفتی افغانستان نیز غالبا شامل کالاهای بالا می شود. اما آیا می دانید در حال حاضر صادرات چه کالایی به افغانستان سودآور است؟ صادرات انواع خوراکی نظیر رب گوجه فرنگی و روغن، شوینده ها، برخی از میوه جات و سیفی جات و ماشن آلات به این کشور سودآور است. اما برای یک تجارت پرسود ابتدا باید بازاریابی و پیش زمینه های برندسازی انجام بگیرد و کالا با ارزش گمرکی مناسب، در صورت فراهم آمدن زیرساخت های لازم از طرف تاجر، صادر شود.

☑️ صادرات پسته به آلمان 

تجات با افغانستان

از جمله فعالیتی که باید در نطر داشته باشید، میزان تقاضای کالا و یافتن یک فروشنده معتبر در کشور مبدا در حوزه بازاریابی می باشد. از آن جا که ایران سالهاست با کشور افغانستان تجارت می کند، اعتماد سازی های لازم در این زمنیه صورت گرفته است.

☑️ صادرات کالا به کشورهای همسایه

آمار ها نشان می دهد چیزی نزدیک به 20 درصد از آمارهای واردات بازار افغانستان را کشور ایران تامین می کند. علاوه بر این کشورهای چین، پاکستان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان و هندوستان نیز در واردات کالا به این کشور نقش دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.