صادرات کالا به کشور های همسایه | صادرات کالا از ایران

صادرات به کشور همسایه

صادرات به کشور های همسایه یکی از روش های ارزآوری کشور به حساب می رود. کشور های همسایه ایران به دلیل نزدیک بودن مسافت، از هزینه حمل و نقل کمتری برخوردارند. صادرات شامل هزینه هایی از جمله هزینه انبارداری، حمل و نقل و… می شود. این هزینه ها به نسبت حجم و کالا و نوع آن برای کسب مجوز های لازم و عبور کالا از گمرک، بازاریابی صادراتی و موارد دیگر تعیین می شود. کشور های همسایه ایران که تجارت زیادی با کشور ایران دارند شامل عمان، عراق، ترکیه، امارات و روسیه می شود.

مناسب ترین مقصد های همسایه برای تجارت کالا کدام است؟

اگر به دنبال یک مقصد مناسب برای تجارت کالا و صادرات مجدد به کشور های دیگر می گردید، کشور عمان می تواند انتخاب مناسبی باشد. این کشور به دلیل وجود بازار مناسب و روابط پایدار با دیگر کشور ها من جمله سایر کشور های عربی و شاخ آفریقا می تواند زمینه های صادرات مجدد کالا را پدید آورد. صادرات به این کشور از طریق بنددر جاسک صورت می پذیرد و چیزی حدود 12 تا 14 ساعت به صورت متوسط زمان می برد تا کالا به کشور مقصد برسد. همچنین اگر بخواهید کالای خود را از هرجای ایران صادر کنید، به روش های صادرات دریایی و هوایی امکان پذیر است. مسقط پایتخت کشور عمان و یکی از مقصد های تجاری کالا است.

صادرات شکلات، زعفران، پسته، فرش و صنایع دستی، مصالح ساختمانی و سایر کالاهای صادراتی به مقصد عمان یا برای صادرات مجدد از عمان به کشور های دیگر در این کشور هنوز اشباع نشده است و این کشور هنوز ظرفیت های لازم برای تجارت و صادرات انواع کالا به کشور های همسایه و سایر کشور ها را دارد. این امر با بازاریابی مناسب، سودآوری را به همراه خواهد داشت.

صادرت برای شرکت های کوچک، سخت می باشد. همچنین شرکت های تازه تاسیس ممکن از صادرات انواع کالا به روش مستقیم سود نکنند. شرکت های صادرات کالا در این زمینه به شما کمک می کنند. در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید.

صادرات به عمان در ربع ترین زمان و بهترین قیمت چگونه امکان پذیر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.