صادرات به سوریه | بهترین کالا برای صادرات به سوریه

صادرات به سوریه

آیا می دانید اقتصاد سوریه در چه وضعیتی قرار دارد؟ آیا صادرات به سوریه پرسود است؟ سوریه یکی از جمله کشورهایی است که روابط مناسبی با کشور ایران دارد. همین روابط بازرگانان را به فکر تجارت با این کشور انداخته است. اما سوال اینجاست آیا می توان روی تجارت با سوریه سرمایه گذاری کرد؟ این کشور سال ها درگیر جنگ بوده و از زمان اعلام استقلال خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده است. جالب است بدانید این کشور در سال های قبل از جنگ جزو یکی از اصلی ترین کشورهای تولید کننده در مینه پرورش دام و طیور و همینطور پنبه و غلات بود. این موارد نشان از آن دارد این کشور توانایی جذب سرمایه را داراست.

🔴 صادرات پسته به آلمان

بهترین کالا برای صادرات به سوریه کدام است؟

این کشور برای بازسازی طرفیت های زیادی برای صادرات کالا دارد. کشور های ترکیه، لبنان، عربستان، مصر و امارات از جمله شرکای تجاری کشور سوریه به حساب می آیند. عمده محصولات صادراتی غیر نفتی به سویه به شرح زیر است:

  • برنج
  • تنباکو
  • شکر
  • روغن

همچنین برخی از صنایع غذایی نظیر شیر خشک، خشکبار، مکمل های دارویی و همچنین برخی از مضالح ساختمانی از جمله کالاهای تجاری با کشور سوریه هستند. از طرفی بررسی ها نشان داده تجارت با این کشور در سال 2021 رونق بیشتری گرفته است.

یکی از رقیب های صادرات محصولات از ایران، کشور روسیه می باشد. صادرات کالا به دمشق از طریق ایران، به علت موقعیت جغرافیایی مناسب تر به صرفه تر است. همچنین قیمت تمام شده کالای ایرانی برای تجارت با این کشور مناسب تر است.

🔴 تراز تجاری کشور عمان 

شرایط اقتصادی کشور سوریه برای تجارت

جنگ های داخلی در سال های اخیر وضعیت بازار سوریه را با مشکل مواجه کرده بود. سابقا فعالیت های تجاری این کشور با استفاده از صادرات مازاد محصولات کشاورزی و تجارت نفت انجام می گرفت. با بازسازی وضعیت این کشور، ایران این قابلیت را دارد که جایگاه مناسب خود را در این کشور حفظ کند. صادرات به این کشور از طریق ایران از مرزهای عراق امکان پذیر است. زیرساخت های لازم باید برای صادرات انواع کالا در این کشور ایجاد شود تا بتوان از این طربق به ارزآوری پرداخت.

برای صادرات محصول به این کشور می توان از دو طریق زمینی و هوایی اقدام نمود. همچنین بیمه کالا در صورت بروز خسارت های احتمالی نیز ضروری می باشد. برخی از صنایع غذایی در بازه های خاصی با ممنوعیت های صادراتی مواجه می شود. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با لیست کالاهای مجاز تجاری برای صادرات به سوریه آشنا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.