صادرات به آلمان | صادرات پسته به آلمان

صادرات به آلمان

آلمان از جمله کشورهای اقتصادی در اروپاست که در زمینه تجارت یکی از کشورهای پیشرو به حساب می آید. آمار صادرات و واردات به قدری در این کشور بالاست که آن به کشور دوم جهان تبدیل کرده است. تجارت با آلمان از اقسا نقاط جهان رواج دارد. به همین منظور در این مقاله قصد داربم در ارتباط با صادرات کالا از ایران به آلمان اشاره کنیم.

کشور های صادر کننده به آلمان

کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و ایتالیا و همچنین آمریکا از جمله کشورهای صادر کننده کالا به آلمان به حساب می آیند. از کشورهای آسیایی نیز هلند یکی از جمله کشورهای صادر کننده به آلمان است. از جمله کشورهایی که کالا از آلمان وارد می کند، شامل انگلستان، آمریکا و هلند می باشد.

کالای مهم صادراتی آلمان

  • ماشین آلات حمل و نقل
  • مواد شیمیایی
  • فلزات
  • مواد معدنی
  • پلاستیک
  • مواد غذایی
  • محصولات حیوانی و گیاهیاز

لیست کالاهای بالا، از جمله کالاهایی است که هر ساله توسط سایر کشورهای جهان به آلمان صادر می شود. اما آیا می دانید مهم ترین محصولات صادراتی ایران برای صادرات به آلمان کدام است؟ کالاهای صادراتی ایرانی نظیر فرش، خشکبار نطیر پسته، زعفران، رزین، برخی از مصالح ساختمانی نظیر آهن و ماشین الات از جمله کالاهای صادراتی ایران به آلمان به حساب می آید.


بیشتر بخوانید >> پرسود ترین کالای صادراتی به عراق


قوانین تجارت با آلمان

در صادرات با این کشور، کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید مجوز ورود کالا به آلمان را بدهد. اما اینجا این سوال پیش می آیند که کدام کالا ها ممکن است مجوز ورود به این کشور را برای تجارت دریافت نکند؟ کالای صادراتی مورد نظر باید از کیفیت های لازم برخوردار باشد. بهداشت، ایمنی و حفاطت از محیط زیست از اصولی است که اتحادیه اروپا به آن اهمیت می دهد.

صادرات پسته ایرانی به آلمان

صادرات محصول ایرانی باکیفیت به اروپا و رعایت اصول بسته بندی آن یکی از مواردی است که از اهمیت زیادی برخوردار است. این کشور همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم در رعایت استاندارد ها و کسب مجوز های بهداشتی، بسته بندب مناسب و رعایت اصول بسیار حساس است. جالب است بدانید المان دومین کشور وارد کننده پسته جهان است. ایران و آمریکا از جمله کشور های صادر کننده پسته به این کشور به حساب می آیند. همچنین آلمان خود صادرکننده مجدد این محصول به سایر کشور هاست. از دیگر کشورهای اروپایی وارد کننده پسته می توان به فرانسه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.