شرایط صادرات برنج ایرانی | کشور مقصد برای صادرات برنج

صادرات-برنج

برنج یکی از محصولاتی است که به نوعی جزو صنایع غذایی اصلی ایران به حساب می آید. کشت برنج در ایران و تولیدات داخلی در این زمینه صورت می گیرد. اما واردات برنج از سایر کشورها نیز مرسوم است. از آنجایی که تولیدات باکیفیت ترین برنج ایرانی در مناطق مختلف کشور علی الخصوص شمال ایران انجام می پذیرد، در این مقاله قصد داریم به سود صادرات برنج و کشور های وارد کننده برنج ایرانی بپردازیم.

برنج ایرانی به مقصد کدام کشورها صادر می شود؟

کانادا، عراق، آلمان، ترکیه، استرالیا، افغانستان و برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نظیر امارات طبق آمارات از بزرگ ترین وارد کنندگان برنج ایران هستند. برخی از انواع بسیار مرغوب این برنج به قسمت های صدر نشین کانادا صادر می شذ کنه این امر سودآوری بسیاری دارد. اما در زمینه واردات نیز برای فراهم کردن نیازهای عمومی برای خرید برنج ارزان، برنج از کشورهای هند، امارت، پاکستان، ترکیه از کشورهای وارد کننده برنج ایران به حساب می آیند.

🔵 نکات صادرات کالا به کویت 

مراحل صادرات برنج

مراحل صادرات برنج مشابه صادرات سایر محصولات کشاورزی و صنایع غذایی است. اما نکاتی وجود دارد که در طی رعایت آن ها می توانید یک صادرات پرسود را تجربه کنید.

  • بازاریابی
  • بسته بندی
  • شیوه ارسال کالا

سه مورد ذکر شده در بالا مواردی هستند که به نسبت نوع برنج صادراتی انتخاب می شوند. از انواع برنج صادراتی می توان به طارم، هاشمی، دم سیاه و گلستان اشاره کرد. مناطق شمالی ایران علی الخصوص استان های مازندران، گیلان و گلستان مرکز کشت برنج ایران هستند. با اینکه در برخی از نواطق جنوبی کسور نیز برنج کشت می شود، اما برنج شمال شناخته شده تر و به طبع آن تقاضای بیشتری دارد.

مدارک و استانداردهای لاز برای صادرات برنج باید موجود باشد تا تجارت در سریع ترین زمان ممکن خود پیش برود. برای اطلاع از این مدارک و نحوه صادرات برنج به کشورهای مقصد می توانید از مشاورین بازرگانی صادرات و واردات کالا کمک بگیرید.

🟢 بازاز صادراتی کشور عمان 

صادرات برنج به کشورهای عربی

قطر و امارات از جمله کشورهای وارد کننده برنج مرغوب ایرانی هستند. همچنین وجود کسورهای عراق و ترکیه در فهرست کشورهای تجارت کننده برنج نشان می دهد تجارت برنج ایرانی و ارسال آن به کشورهای همسایه رونق دارد.

از طرفی سرمایه گذاری در تجارت برنج مرغوب و ارسال آن به کشورهای ثروتمند عربی نطیر امارات و قطر یک گزینه مناسب برای بازاریابی تاجران ایرانی است. صادرات برنج به عمان که رابطه خوبی با سایر کشورهای جهان دارد، می تواند یک انتخاب مناسب برای بازاریابی در عمان و همچنین صادرات مجدد کالا از عمان باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.