تراز تجاری کشور عمان | رشد اقتصادی بازار عمان 

صادرات-زعفران-به-عمان

آیا می دانید تراز تجاری به چه معناست؟ تراز تجاری عمان چگونه است؟ یکی از عوامل رشد اقتصادی یک کشور، تراز تجاری آن است. تراز تجاری در واقع میزان واردات و صادرات یک کشور را سنجیده و میزان صادارت نسبت به واردات را اندازه گیری می کند. هر چه این رقم بالا تر باشد، آن کشور تراز تجازی تجاری بالا تری دارد. در ادامه قرار است در رابطه با رشد اقتصادی بازار عمان صحبت کنیم.

رشد اقتصادی بازار عمان

تراز تجاری بازار عمان مثبت است. به این معنا که میزان صادرات این کشور، نسبت به واردات آن بیشتر است. اکثر ئنیاز های وارداتی کشور عمان از کشور های همسایه تامین می شود. اکثر محصولات صادراتی این کشور بر پایه نفت است. امارات، ژاپن، آمریکا، چین، هند، کره جنوبی از جمله کشور های وارد کننده به عمان محسوب می شوند. کالاهای وارداتی به اسن کشور از تنوع بیشتری برخوردار است. یمن، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و ایران همسایه های کشور عمان به حساب می آیند. ایران به دلیل نزدیکی با این کشور از شرایط مناسبی برای حمل و نقل کالا برخوردار است.


بازار صادراتی کشور عمان چگونه است؟


تراز تجاری بالای عمان عاملی برای صادرات مجدد کالا از این کشور است.

ایران توان تولیدی مناسبی در زمینه تولیدات انواع فلز، محصولات غذایی نظیر پسته و عسل، میوه و تره بار و… دارد. اما بارها مشاهده شده است به دلیل عدم رعایت نکاتی نظیر بسته بندی و درج نشان های لازم، کشورهای دیگر محصولات درجه یک ایران را خریداری کرده و با بسته بندی و رعایت استانداردهای لازم کالای تولیدی ایران را صادر می کنند.


روش حمل و نقل کالا تا عمان


مبدا صادرات مجدد کالای ایرانی

تراز تجاری کشور عمان نشان از آن دارد این کشور، در شرایط سیاسی و اقتصادی مناسبی برای صادرات مجدد کالا قرار دارد. بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی، با صادرات کالا به عمان و صادرات مجدد از این کشور به سایر کشور های عربی و کشور های آفریقایی، ارزآوری می کنند. این کشور یکی از کشورهای حوزه خاور میانه است که کمترین میزان مالیات کالا را دارد.

وضعیت صادرات کالای ایرانی نیز به شکلی است که در صورت بازاریابی صادراتی درست می تواند صادرات پرسودی را تجربه کند. پیش بینی شده کالای ایرانی می تواند تا 10 درصد بازار عمان را در بر بگیرد. بنابراین همچنان بازار عمان برای صادرات محصولات ایرانی اشباع نشده است و قابلیت سرمایه گذاری را داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.