اصول واردات کالا | چگونه واردات انجام دهیم؟

اصول واردات کالا

واردات کالا یکی از راه های تامین نیازهای بازار است. برای تجارت باید با اصول واردات کالا آشنا باشید تا از ریسک های تجارت کم کنید. هر کشوری، قوانین مختص به خود را در زمینه تجارت داراست. برای کم کردن ریسک واردات کالا نیاز است از فوت و فن های تجارت آگاه باشید.

منبع یابی به چه معناست؟

منبع یابی یکی از اصول واردات کالا است و به معنای جست و جوی منایع تولید و مرکزهای خرید است. بررسی فروشندگان و همچنین اعتبارسنجی شرکت های خارجی که شرایط لازم را دارند، در منبع یابی انجام می شود. منبع یابی یکی از اقدامات لازم برای واردات کالا است.

بخش عمده ای از واردات کالا مربوط به انچام مراحل ترخیص کالا از گمرک می شود. لازم است برای واردات کالا در کم ترین زمان ممکن با مراحل واردات کالا و همچنین قوانین آن آشنایی داشته باشید.

🟩 با نکات صادرات سیب درختی آشنا شوید.

ترخیص کالا چگونه انجام می شود؟

برای ترخیص کالا از گمرک باید ثبت سفارش انجام دهید. همچنین اخذ مجوزهای لازم به نسبت نوع کالای وارداتی ضروری است. در قدم بعد تاجر ملزم به دریافت اسناد حمل از فروشنده می شود. کالا باید از مبدا تا گمرک پشتیبانی شود. در این مرحله عوارض گمرکی و سایر هزینه های ترخیص کالا پرداخت می شود و در نهایت کالا به انبار منتقل می شود. در مراحل حمل و نقل بهتر است کالای وارداتی خود را بیمه کنید. در این صورت می تونید تا حد ممکن جلوی خسارت های ناشی از حمل و نقل را کم کنید.

قیمت تمام شده کالا از اهمیت زیادی برخوردار است. باید قیمت گذاری ها به شیوه ای انجام گیرد که در زمینه بازاریابی و فروش محصولات در بازار ایران دچار مشکل نشوید. ارزش صادراتی کالا باید در گمرک ایران مشخص شود. توجیه کالا به گمرک یکی از مهم ترین مراحل ترخیص آن محسوب می شود.

کارت بازرگانی، اولین مدرک مورد نیاز برای تجارت است

صادرات و واردات از مرزهای ایران با استفاده از کارت بازرگانی انجام می پذیرد. بنابراین اگر قصد دارید تجارت را آغاز کنید، اولبن قدم اخذ کارت بازرگانی است. کارت بازرگانی به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم می شود و تحت عنوان های مختلف که به شرح زیر است، صادر می شود:

🟩 آیا صادرات کالا بدون کارت بازرگانی امکان پذیر است؟

  • کارت بازرگانی تجاری
  • کارت بازگانی خدماتی
  • کارت بازگانی تولیدی صنعتی
  • کارت بازگانی موردی

کارت بازرگانی علاوه بر واردات کالا امکانات دیگری نیز به صاحب آن می دهد. دریافت ان نیز نیازمند دارا بودن شرایط و ارائه مدارک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.