آشنایی با اقتصاد کشور عمان برای صادرات

صادرات به عمان

آشنایی با اقتصاد و فرهنگ مردم کشور عمان باعث می شود بتوانید موقعیت های مناسب تجاری برای ورود به بازار عمان را دریابید. عمان یکی از همسایگان ایران است که از طریق آب های آزاد خلیج فارس به یکدیگر راه دارند. پایتخت آن که یکی از مهم ترین شهر های تجاری آن نیز به شمار می آید، شهر مسقط است. نرخ بیکاری و ثبات بازار کشور عمان نشان یاز آن دارد مردم این کشور از شرایط رفاهی مناسبی بهره می گیرند.

صادرات به کشور عمان

عمان روابط سیاسی مناسبی با دیگر کشور ها دارد. بنابراین زمینه های صادرات مجدد کالا را فراهم می کند. از طرفی وجود مسیر تجاری مناسب بین ایران و عمان زمینه های تجارت پرسود را فراهم می کند. کالاهای واردای کشور عمان به شرح زیر است:

  • ماشین آلات صنعتی
  • صنایع دستی
  • صنایع پلاستیکی
  • صنایع غذایی
  • وسایل برقی
  • فلزات

البته برخی از کالاهای صادراتی ایرانی باکیفیت با توانایی تولید انبوه می تواند جایگاه مناسب خود را در بازار عمان پیدا کند. بازار عمان یک بازار اشباع نشده است و قابلیت آن را دارد صادرات بیشتری از این کشور صورت بپذیرد.

☑️ صادرات عسل به کشورهای عربی

اقتصاد کشور عمان

اقتصاد این کشور بر پایه فرآورده های نفتی است. درواقع درآمد حاصل از فراورده های نفتی بخشی زیادی از درآمد این کشور را تشکیل می دهد. از بزرگ ترین شریک تجاری این کشور می توان به کشور چین اشاره کرد. کشور هایی که بیشترین صادرات از عمان به آن ها صورت می گیرد نیز شامل کشور های عربی نظیر عربستان و آفریقای جنوبی می شود. صادرات صنایع غذایی، برخی از صنایع ساختمانی و میوه و تره بار و همین صادرات سایر کالا ها در صورت بازاریابی بین المللی می تواند پرسود باشد.

☑️ صادرات محصولات کشاورزی

فرهنگ کشور عمان

زبان رسمی این کشور عربی است. گرچه صحبت به زبان انگلیسی نیز در این کشور مرسوم است. دین مردماین کشور اسلام است. شیوه پوشش مردم عمان باید به گونه ای باشد که علاه بر رعایت موازین اسلامی، مناسب هوای گرم این کشور باشد. بنابراین پوشش اکثر مردان دشداشه که نوعی لباس بلند و نیمه گشاد است، استفاده می شود. پوشش زنان متنوع تر است. اکثر زنان نیز از پوشش خلیجی استفاده می کنند. واحد پول این کشور ریال است. جمعیت کشور عمان چیزی بیش از 5 میلیون نفر است.

یکی از مناسب ترین مسیرهای دسترسی به کشور عمان از بندر جاسک می باشد. سابقا از این بندر برای تجارت میوه و تره بار استفاده می شد. اما امروزه یکی از مناسب ترین مسیرهای تجاری برای صادرات انواع کالا به شمار می رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.